Lista książek dla chłopaka- czyli prezent idealny

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego upominku dla bliskiej osoby wcale nie jest taki łatwy. Z jednej strony dobrze znamy swojego narzeczonego, chłopaka czy męża i wiemy co, mogłoby mu się spodobać, a z drugiej chcemy znaleźć coś niebanalnego i oryginalnego. Dlatego też, przed jakimś ważnym wydarzeniem zawsze warto zrobić listę kilku podarunków, a potem wybrać jakąś najlepszą opcję. Jeżeli chodzi o nasze propozycje na prezent na święta dla chłopaka – nowość, to zawsze numer jeden na liście będą książki. Współczesna literatura może być bardzo wciągająca i nie ma nic wspólnego z lekturami ze szkoły średniej lub podstawowej. Chociaż powszechnie uważa się, że czytelnictwo w Polsce jest na niskim poziomie, to tak naprawdę bestsellery sprzedają się w kilka chwil. Co zatem warto wybrać dla chłopaka? Tym razem polecamy coś z działu historycznego. Wiele młodych osób chce zostać zawodowymi żołnierzami, a lektura pod tytułem “Afganistan na kołach” autorstwa niejakiego Navala doskonale pokazuje życie na wojnie.

Historie z prawdziwego zdarzenia

Dobry prezent na święta dla chłopaka to publikacja, która wywrze na nim spore wrażenie. Wspomniana wcześniej przez nas propozycja o wojnie w Afganistanie przedstawia historie z prawdziwego zdarzenia. Autor opisuje tam sytuacje, które naprawdę miały miejsce i wprost mówi o tym, że samochody, którymi poruszają się żołnierze, stają się poniekąd ich domami. Jak to jest siedzieć przez kilka dni w aucie? Jak z takiej pozycji obserwuje się wroga? I na co należy zwrócić szczególną uwagę? Tę lekturę zdecydowanie polecamy wszystkim młodym mężczyznom.

Książki historyczne pod choinkę

Mężczyźni w różnym wieku pasjonują się historią, uwielbiają wcielać się w różne role i chętnie sięgają po publikacje, które opisują autentyczne fakty historyczne. Poza wspomnianą wcześniej lekturą na temat Afganistanu w księgarniach internetowych można znaleźć wiele innych propozycji między innymi na temat jednostki specjalne GROM:

– Zatoka. Grom na wodach Zatoki Perskiej, autor Naval;

– Ekstremalna strzelnica Navala, autor Naval;

– Przetrwać Belize, autor Naval; 

– Chłopaki z Marsa, autor Naval;